Еней — Про Болгарію
Еней

Про Болгарію

 

Болгарія - прекрасний вибір перш за все для родинного відпочинку з дітьми. Але ті, хто віддає перевагу «матрацному» відпочинку, також не будуть розчаровані. Важлива перевага — те, що разом з відпочинком в Болгарії можна поправити здоров'я. Близькість слов'янської культури і мови також є аргументом на користь поїздки до Болгарії. І нарешті, Болгарія — доступна країна Євросоюзу, яка доки не увійшла до Шенгенської зони.

Софія – столиця Болгарії, розташована на плато заввишки 550 м, у гори Вітоша, на схід від річки Іскир. Місцезнаходження в центрі Балканського півострова зробило Софію місцем перетину найважливіших транспортних шляхів. Це жива історія, налічуючі 5 тис. років і що залишила свій слід в численних пам’ятниках, створених стародавніми греками, римлянами, візантійцями, слов’янами, протоболгарами, турками.

Софія – центр політичного, суспільного, економічного життя Болгарії. Крім цього, місто живе активним культурним життям: тут велике число історичних, археологічних і інших визначних пам’яток культури, десятки театрів, музеї, галереї, проводяться культурні заходи національного і міжнародного масштабу.

Бальчик, Албена, Золоті Піски, Чайка, Рів'єра, Сонячний День, Святий Костянтин і Олена, Варна, Обзор, Еленіте, Святий Влас, Сонячній Берег, Несебр, Поморіе, Чорноморець, Созополь, Дюни, Приморско, Кітен, Лозенець, Царево.

Для отримання візи в Болгарію необхідно: закордонний паспорт, що ще діє не менше ніж півроку після повернення до України, 1 фото, анкета, страховка. На дітей, вписаних в паспорт батьків або які подорожують з власним проїзним документом, також оформляється віза. Тому при подачі документів необхідно 1 фото дитини, незалежно від її віку. Для дітей до 16 років, що виїжджають з одним з батьків або без батьків, необхідний нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини за кордон від другого з батьків або обох батьків. Співбесіда в посольстві не потрібна. Вартість оформлення візи – 35 євро. Дітям до 18 років і особам старше 60 років – безкоштовно. На оформлення візи потрібно від 7 робочих днів.

Детальніше про візу в Болгарію

Пошук турів в Болгарію

Дозволено безмитне ввезення сигарет – до 200 шт., тютюнових виробів – до 250 г, вина – до 2 л, міцних спиртних напоїв – до 1 л, духів – 50 мл. Декларувати потрібно коштовності, відеокамери, комп'ютери і інші дорогі речі. Заборонено ввіз і вивіз наркотиків, зброї, медпрепаратів (окрім ліків для особистого користування), окремих видів тварин і рослин , що охороняються, а також предметів, що представляють історичну, художню або іншу цінність. Ввіз і вивіз іноземної валюти дозволене без обмеження, але потрібне декларування. Болгарська валюта заборонена до вивозу. Льови, що залишилися, можна обміняти перед від'їздом з Болгарії. Для цього необхідно надати довідку про первинний обмін із змінного пункту.

Гроші в Болгарії можна обміняти в будь-якому з банків або обмінних пунктах, частенько без комісійних. У готелях це робити невигідно. У аеропорту і на курортах курс обміну гірший, ніж в містах. Банки відкриті з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 16:00, перерва – з 12:00 до 13:00. Вихідні – субота, неділя. При виїзді з країни невитрачені леви можна обміняти на будь-яку конвертовану валюту. У великих готелях, пунктах прокату автомобілів, в деяких ресторанах і торгівельних центрах можна використовувати міжнародні кредитні картки: American Express, Visa, Diners Club, Eurocard/MasterСard, Access, Airplus, JCB. Також приймаються тревел-чеки. При обміні іноземної валюти на левы треба зберігати чеки, оскільки їх можуть попросити при зворотному обміні.

Готелі у Болгарії можна вибрати за доступною ціною з досить пристойним сервісом і на будь-який смак: це і комфортні 5*, і скромні 2*. Практично всі вони не так давно реконструйовані. Сучасні нові готелі в Болгарії практично витіснили старі. Переважна більшість готелів мають власні криті басейни, бари і дискотеки. Також популярні приватні пансіонати.

Напруга у мережі – 220 В, частота – 50 Гц, розетки – євростандарт. Остерігатися слід грабунків і угону машин. Документи і кредитні картки краще залишати в сейфі готелю. Велика частина болгарів розуміє російську мову. В знак згоди болгари гойдають головою, а при запереченні кивають. Не рекомендується в бесіді порівнювати Болгарію і Румунію, зачіпати особисті теми. Також вимагають делікатності питання взаємин з національними меншинами – турками, румунами (циганами).

На півночі Болгарії і на Фракійській рівнині переважає помірно-континентальний клімат, а на Чорноморському побережжі і півдні – середземноморський. Навесні, літом і осінню на курортах Болгарії переважає м'яка погода. Купальний сезон триває з травня по жовтень. Середня температура морської води влітку – +21–23 °С.

Магазини у Болгарії працюють з 9:30 до 18:00. Перерва на обід в різних магазинах – приблизно з 12:00 до 15:30. Є цілодобові магазини, деякі відкриті по суботах і неділях. Традиційні болгарські сувеніри – це вироби народних промислів: вишивка, розписний керамічний посуд, вироби з кованої міді і заліза, срібло ручної роботи, килимки, духи з трояндовою олією. Перед тим, як зробити велику покупку, варто поцікавитися митними правилами. Найбільший і жвавий ринок Софії – Женськи Пазар.

Болгарська кухня об’єднала в собі слов'янські, турецькі і грецькі кулінарні традиції, приправивши їх власною національною самобутністю. Блюда досить гострі, з великою кількістю овочів. Найбільш популярні кебаб (м'ясо на рожні), кебабче (смажені м'ясні ковбаски), сармі (голубці з виноградного листя), плакія (риба або м'ясо, тушковані з овочами). Болгари їдять багато хліба, кисломолочних продуктів, бринзи і овечого сиру (кашкавал). Дуже популярні густі супи. На десерт – млинці з медом, горіхи або пахлава. Неодмінно варто спробувати знамениті болгарські вина, а також ракію. Національні блюда можна покуштувати в тавернах «механа».

Пловдів – друге за величиною місто Болгарії. Він має тисячолітню історію, його засновником був Філіп Македонській. Пам’ятники цієї епохи виняткові – мармуровий Римський театр на 3 тис. місць і стадіон вражають розмірами і гармонією. Місто розташоване на шести горбах в центрі обширної Фракійської низовини. Старе місто зберегло дивовижний за красою цілісний архітектурний ансамбль епохи Болгарського національного відродження. Місто відоме своїм щорічними весняними і осінніми міжнародними ярмарками.

Веліко-Тирново – середньовічна столиця Другого Болгарського царства. Розташований на декількох горбах – берегах звивистої річки Янтри. Цікавою особливістю міста є будинки, розташовані амфітеатром на крутих схилах по обидві сторони річки. Історичний горб Царевен, на якому розташовані царський і патріарший палаци, оточений могутніми кріпосними стінами. Залишки десятків церков знаходяться на сусідньому горбі Трапезіца.

Копрівштіца – невелике гірське містечко, де в 1876 р. спалахнув повстання проти турецьких поневолювачів. Побудовані 100 років тому, будівлі неповторної архітектури повністю збереглися. Періодично в Копрівштіце проводиться Національний фольклорний фестиваль за участю ансамблів зі всіх куточків країни, що налічують сотні виконавців.

Мелник – найменше містечко в Болгарії (близько 600 жителів). Розташований в живописній місцевості біля підніжжя Пірінськіх гір серед величезних піщаних пірамід. Безліч туристів відвідує Болгарію заради прекрасних чорноморських курортів. 378 км – така протяжність болгарської берегової смуги, від румунської межі на півночі до турецької межі на півдні. Довга низка просторих піщаних пляжів, глибоких заток і скелястих берегів, що збігають до моря лісистих горбів виноградників. Сучасні морські курорти чергуються з рибальськими селищами і кемпінгами, що втрачаються в зелені.

Варна і Бургас – два міста, які по-праву можна назвати столицями північної і південної курортних зон, є перш за все туристськими центрами і не порушують гармонії побережжя. У літні місяці температура повітря не перевищує +28 °С, вода зігрівається до +25 °С. У травні і вересні загальна тривалість сонячного дня складає 240 годину, а в липні і серпні – понад 300 годину місяць. Море чисте і прозоре. Немає приливів і відливів.Рибні запаси скумбрии, ставриди, камбали, пеламіди, лефера приносять задоволення любителям рибного лову.

Курортні комплекси з красивими, романтичними назвами – ”Золоті Піски”, ”Сонячний Берег”, ”Албена”, ”Сонячний День”, ”Рів'єра” ”Камбію” і курортні селища Русалка, Елініте, Дюни відповідають всім вимогам сучасного туризму. Болгарські курорти відособлені від міського гармидеру і напруги повсякденного життя крупних міст, тому що вони знаходяться за їх межами. Проте всі вони розташовані недалеко від туристських об’єктів, що дає можливість займатися різними видами туризму.

Великою перевагою болгарських курортів є гармонійне поєднання краси природи з творіннями людських рук, а також атмосфера гостинності і домашнього затишку.

Несебир, Созополі Балчик – нe менш привабливі і стародавні рибальські містечка. У невеликих приватних готелях добре обслуговують і уважні до гостей. Привертають туристів і сотні мінеральних джерел (більше 500), розкиданих по всій Болгарії. Римські і візантійські імператори зцілялися ними, а тому будували біля них поселення. В даний час це відомі далеко за межами країни бальнеологічні курорти ”Писаря”, ”Кюстенділ” ”Санданські” та інші. Останніми роками на узбережжі Чорного моря разом із старими бальнеологічними курортами ”Св. Костянтин і Олена” ”Поморіє” створено нові – ”Албена” (готель ”Добруджа”), ”Золоті Піски” (готель ”Амбассадор”), ”Сонячний Берег” (готель ”Бури гаснув”). Створені на всіх курортах бальнеологічні центри оснащені сучасним устаткуванням і мають кваліфікований медичний персонал.

Приблизно дві третини Болгарії складають гірські масиви, що вражають різноманіттям – від скелястих масивів Пірінськіх і Рільськіх гір до м’яких, округлих вершин Родопських гір. Найважливіша перевага болгарських гір – їх первозданна природа. У лісах багато дичини, а в річках – риби. Багато квітів і інших видів рослинності, що давно зниклі в Європі, тут збережені. У чотирьох найкрасивіших гірських масивах – Родопи, Ріла, Пірін, Вітоша – знаходяться сучасні гірські курорти.

Найкрупніший в Болгарії гірський курорт ”Пампорово”, розташований в центрі Родопськіх гір, однаково привабливий і зимою, і літом. Вплив Середземного моря досить чутливий, а тому клімат м’який і приємний. Зима триває п’ять місяців (з початку грудня до кінця квітня), умови для гірськолижного спорту відмінні.

Боровец – старий гірсько-кліматичний курорт, розташований на висоті 1350 м на північних схилах гір Ріла, в 73 км від Софії. Це і найвідоміший болгарський зимовий курорт, де проводяться крупні міжнародні змагання по гірничо-лижному спорту. Для розміщення туристів тут є 12 готелів різних категорій (від 2- до 4-звездочных), а також 4 курортних селища. Для комфорту гостей є безліч ресторанів, барів, дискотек, нічних клубів і кафетеріїв. Вітоша знаходиться всього в декількох кілометрах від столиці. Туристський комплекс розташований на висоті 1800 м біля підніжжя вершини Черні-Врих (2290 м). Це самий високогірний в Болгарії курорт.

Бансько – старовинне містечко і найновіший зимовий курорт в Пірінськіх горах, в 160 км від Софії. Тут є відмінні умови для гірсько-лижного спорту – гори переважно альпійського характеру (3 вершини заввишки 2900 м). Саме містечко привертає культурними пам’ятниками, у тому числі і будинками-музеями, яких тут налічується 120.

Великий інтерес у гостей Болгарії викликають її монастирі. Розкидані по всій території країни, що притулились біля підніжжя гір або розташувалися на горбах, як правило, в мальовничій місцевості, болгарські монастирі завжди були і залишаються справжніми скарбницями народного духу і таланту. Захоплення гостей викликають фрески в монастирських церквах, унікальні іконостаси (різьблення по дереву з позолотою), багаті колекції ікон, що містять зразки починаючи з XIV ст. Монастирі і в даний час продовжують своє релігійне життя. Найбільшим і красивим зі всіх болгарських монастирів є Рільській, який знаходиться в Рільськіх горах, в 123 км на південь від Софії; заснований монастир в X ст. Бачковській монастир знаходиться в 30 км на південь від Пловдіва, в Родопських горах; побудований монастир в XI ст. Преображенській монастир, розташований під величезними прямовисними скелями, в 6 км від Веліко-Тирново; побудований монастир в XIV ст. Цікаві також для відвідин: Роженській монастир, розташований під р. Мелник; Троянський монастир – в 10 км від р. Троян; живописний Дряновській монастир в горах Стара-Планіна, у Дрянова; Гложенській монастир – недалеко від Тетевена. Болгарія утвердилась як країна, що надає відмінні умови для бізнесових зустрічей і конгресного туризму. Тут проводяться різні міжнародні конгреси, симпозіуми, наради і зустрічі. Останніми роками в Болгарії проходили такі форуми, як Генеральна асамблея Всесвітньої туристської організації, 23 сесія Генерали ний конференції ЮНЕСКО і т.д. Відмінні умови для цих форумів (спеціально обладнані зали і кваліфікований персонал) надають Софія, Варна, Пловдів, Веліко-Тирново, Русе, Санданські, Благоєвград; на курортах ”Албена”, ”Сонячний Берег”, ”Боровец”.

Своєрідним туристським ресурсом Болгарії є її колоритний фольклор. Звичайно фольклор – це минуле народу, відновлений спогад про пісні і танці попередніх поколінь, про одяг і прикраси, про ремесла і звичаї.

Болгарський  фольклор – це не тільки спогад, але і щоденне життя народу.

Пляжі в Болгарії широкі і піщані, пісок дрібний, дуже приємний. Черепашок і водоростів мало, їх постійно прибирають. Дно моря пологе і піщане, на відстані 100–150 м від берега – неглибоке, глибина наростає поступово, що дуже зручно для купання, особливо для маленьких дітей. Всі пляжі в Болгарії муніципальні і безкоштовні. Проте лежаки і парасольки платні. Декілька болгарських пляжів удостоєно «блакитного прапора» Європейського Союзу – знаку екологічної чистоти.

Софія – Рильський монастир – хвилююче поєднання історії і сучасності. Величний пам`ятник болгарської архітектури і культури епохи Національного Відродження (70€)

Варна- Дельфінарій – приємна поїздка в морську столицю Болгарії, де Ви зможете відвідати археологічний музей, ознайомитись із водним світом в акваріумі, а також побачити дельфінів (20€)

Місто-музей Несебр – неповторну атмосферу створюють руїни античних воріт, стіни фортеці, маленькі і тонкі вулички, старовинні будинки із дерева (35€)

Созополь – Ропотамо – цікавий для туристів, які бажають поглинути в атомосферу романтики і здійснити прогулянку на невеликому кораблику по річці (30€)

Стамбул – оглядова екскурсія по місту із відвідуванням «Голубої» Мечеті, Іпподрома, церкви Св. Софії; за бажанням – відвідання Діснейленду та Ринку (150$)

Фолькльорний вечір «Болгарське селище» - знайомство із національними традиціями болгар, дегустація вина і кухні, музика і танці (25€).

  • Друк
  • Email
Детальніше в цій категорії: « Курорти в Болгарії Готелі Болгарії »
Увійти

Зареєструватися


JoomShaper